O nas

Kim jesteśmy? – UCO Kraków (University Christian Outreach, Kraków) to grupa studentów i młodych absolwentów, którzy razem tworzą Duszpasterstwo Przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jesteśmy grupą katolicką, a naszym celem jest budowanie relacji w dobrym towarzystwie, oraz wspólne poznawanie Boga i Kościoła przez regularną modlitwę, msze święte, spotkania integracyjne, imprezy i wyjścia na piwo, a także różnego rodzaju rekolekcje i kursy. Wszystkie nasze wydarzenia są otwarte dla młodzieży w wieku 18-35 lat, tj. dla studentów i młodych absolwentów.

Co nas wyróżnia? – Jesteśmy połączeni z Katolicką Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Latorośl, której członkowie organizują, lub współorganizują wydarzenia naszego duszpasterstwa. Łączy nas wspólne doświadczenie uzdrawiającej i przemieniającej mocy Ducha Świętego, którym chcemy dzielić się ze wszystkimi wokół nas przez organizację wieczorów uwielbienia, kursów Alpha oraz Seminariów Odnowy w Duchu Świętym, które są naszą szczególną pasją i naszym powołaniem.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II - Od 2014 roku spotykamy się w każdy czwartek o 19:00 na ul. św. Marka 10, w sali uniwersyteckiej „Kordelianum” dzięki uprzejmości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Opiekunem naszego duszpasterstwa jest ks. dr hab. Szymon Drzyżdżyk. Jesteśmy także częścią PATMOS, duszpasterstwa akademickiego Uniwersytetu Papieskiego. Szczególnie zachęcamy wszystkich studentów UPJP2 do brania udziału w naszych spotkaniach i wydarzeniach. Gdy zbliżają się zapisy na nasze kursy, możecie nas spotkać na korytarzach uczelni przy stoiskach z darmową kawą i herbatą. Zapraszamy! Sprawdź, kiedy organizujemy najbliższe rekolekcje, kurs, lub inne wydarzenie na naszym fanpage’u: http://fb.com/uco-krakow