Co mi się podoba w UCO

CO MI SIĘ PODOBA W UCO?

Podoba mi się dosłownie wszystko. UCO jest dla mnie nowym domem i jest jedną z najlepszych rzeczy, jaka mi się w życiu przydarzyła. Pierwszy raz w życiu mam takie miejsce, które rzeczywiście mogę utożsamić z moją drugą, „duchową” rodziną, gdzie rozpoznaję w ludziach prawdziwych przyjaciół, prawdziwych braci i siostry. Uwielbiam spędzać z UCO czas w każdej formie – na modlitwie, dzieleniu w grupach, wyjściach rekreacyjnych, nawet spotkaniach organizacyjnych. Wszędzie tam gdzie jest Pan Bóg i moi przyjaciele, tam chcę być i ja. Może to właśnie przez żywą obecność Jezusa zarówno w nas samych jak i na naszych spotkaniach, czas spędzony z UCO jest dla mnie tak nieskończenie bardziej cenny i radosny niż czas spędzony w jakimkolwiek innym środowisku.

Krzysztof
Bycie we wspólnocie jest naturalną częścią mojego życia. Nie wyobrażam sobie życia i duchowego rozwoju bez wspólnoty. UCO jest dla mnie jak rodzina. Czuję się bezpiecznie, ponieważ ludzie z którymi spotykam się w grupie są godni zaufania. Mamy wspólny fundament, wartości i cele w życiu.

Kasia
Lubię to, że tak dużo różnych ludzi, którzy – logicznie rzecz biorąc – nie mają prawa się dogadać tworzy coś tak wielkiego przez to, że buduje na Jezusie. Że jesteśmy ze sobą szczerzy i potrafimy sobie wygarnąć co źle robimy i pomimo tego, że czasem się kłócimy zawsze udaje nam się znaleźć rozwiązanie – mamy nadzieję – oparte na tym, co mówi Pan Bóg.

Kasia