Górskie szaleństwo w Gorcach [UCO krk]

Hejo Ludziska 🙂
przed nami kolejny super wypad na górskie szlaki.Tym razem wybieramy się w Gorce i zdobywamy najwyższy szczyt tego pasma- Turbacz (1310 m n.p.m).
Wyruszamy z Krakowa do Rabki Zdrój, skąd wejdziemy na szlak, prowadzący przez Maciejową i Stare Wierchy na Turbacz. Tam w schronisku odpoczniemy po intensywnym przemarszu. Planujemy spanie na podłodze, co wiąże się z koniecznością wniesienia własnych łóżek (karimaty, śpiwory itp. :D). Jednak jeśli komuś to nie odpowiada to na własną rękę może zarezerwować sobie nocleg. Warto jednak pamiętać, żeby zrobić to odpowiednio wcześniej.
Następnego dnia planujemy zejście do Nowego Targu i powrót o Krakowa.

Plan:

->> zbiórka o 8:40 na dworcu MDA przy kasach
->>odjazd 9:00 z Krakowa do Rabki Zdrój (koszt busa 12zł)
->> przyjazd do Rabki ok 10.30
->> wejście na czerwony szlak prowadzący przez Maciejową i Stare Wierchy- jest to trasa na ok 5h
->> dotarcie do schroniska na Turbaczu ok 16:00 lub póżniej w zależności na ile i jak długich przerw sobie pozwolimy na trasie. W schronisku czas przeznaczymy na integrację (mile widziane gry, gitara itp.), a wieczorem na ognisko (kiełbasy we własnym zakresie, chleb i ketchup/musztardę załatwimy).
Jeśli chodzi o noclegi, to tak jak wcześniej było wspomniane- śpimy na karimatach, a ci którym to nie odpowiada mogą sobie zarezerwować nocleg na własną rękę;)
->> w niedzielę proponujemy pójście na mszę św. na Turbaczu o godzinie 11:00, a póżniej zejście do Nowego Targu, które nam zajmie 3h.
->> powrót do Krakowa pociągiem lub busem (ok. 18:00)
Do zobaczenia na szlaku! 😉

Kontakt do odpowiedzialnych:
Daniel Ochodek- 511406331 Maria Konior-691132212 Agnieszka Domagała- 511634441